Oszczędnośc energii dzięki głowicy termostatycznej

"darmowe źródła ciepła" oszczędzają pieniądze i energię ! 
 
Słońce, światło sztuczne, domowy sprzęt ADG jak np.: telewizor, itp.  w wyniku pracy emitują ciepło ogrzewając tym samym pomieszczenie.  Nazywamy to "darmowym źródłem ciepła".
 
Głowica termostatyczna rejestruje "darmowe ciepło" i automatycznie zmniejsza przepływ ciepłej wody  w instalacji obniżając temperaturę grzejnika. Innymi słowy 20 % energii  to "darmowe ciepło" a 80 % to ciepło z grzejnika. Dzięki temu grzejnik daje 80 % energii a nie 100 %, co daje nam widoczne oszczędności.   
 
Jeżeli "darmowe ciepło" jest niewystarczjące to głowica termostatyczna automatycznie zwiększy przepływ wody w instalajci i grzejnik zacznie być cieplejszy a tym samym oddawac więcej energii do otoczenia.


Komfort nocny
 
W okresie nocnym kiedy śpimy maleje zapotrzebowanie na ciepło i energię. W pustym salonie i pokojach możemy zmniejszyć temperaturę o kilka stopni ustawiając głowicę termostatyczna na niższe wartości.   
 
Takiej regulacji możemy dokonać ręcznie. Możemy również zapomnieć o tej czynności i wykorzystać głowicę programowalną RTD-PLUS, która zrobi to za nas automatycznie. Głowica ta ma wbudowany moduł elektroniczny w którym możemy ustawić, kiedy temparatura ma zostać obniżona lub podwyższona.
 

Ochrona przed zbyt niską temperaturą
 
Jeżeli dłuższy czas przebywamy poza domem możemy ustawić głowicę na wartość "*".
 
Przy takim ustawieniu głowica będzie pilnowała, aby temtaratura w pomieszczeniu nie spadła poniżej 7-8 °C. Twój dom jest chroniony przed mrozem, przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii.   
 

Wietrzenie pomieszczeń w sezonie grzewczym
 
Podczas sezonu grzewczego i niskiej temperatury na zewnątrz, pomieszczenia wietrzymy intnsywnie i krótko.
 
Jeżeli w takich warunkach wietrzenie przy otwartym oknie będzie trwało dłużej głowicę należy ustawić  w pozycji "*" 

Nie zasłaniaj głowicy termostatycznej!
 
Głowica termostatyczna powinna być swobodnie omywana przez powietrze znajdujące się w pomieszczeniu.
 
Zakrycie głowicy przez zasłonę lub meble może powodować błędną pracę. W takich pomieszczeniach należy zastosować głowicę termosatyczną z czujnikiem wyniesionym.